Prečo som sa rozhodol založiť si blog

Autor: Robert Siegel | 12.11.2012 o 20:10 | (upravené 13.11.2012 o 9:28) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  230x

Prečo som sa rozhodol založiť tento blog? Viedla ma k tomu absencia printových médií, ktoré by pre ľudí testovali audio novinky a nové výrobky z prostredia home hifi a autohifi. Napísali pravdivo svoj názor na daný produkt, bez prikrášlenia, aby ľudia za tým nehľadali províziu pre pisateľa. Dávnejšie som prispieval recenziami a testami na autohifi výrobky, ktoré vychádzali v tuningových časopisoch. No po ich skončení nastalo prázdno a ľudia sa len ťažko orientujú v nových veciach, pojmoch a myšlienkach schovaných medzi riadkami v reklamných článkoch. V oblasti spotrebnej elektroniky a autohifi sa pohybujem od roku 1996. Veľa ľudí v tejto oblasti ma pozná pod prezývkou Siggi a vedia, že moje uši sú nielen ľudské, ale aj trochu netopierie. Rád by som sa priblížil aj bežným čitateľom a užívateľom audio výrobkov, ktoré ich obklopujú každý deň.

Dúfam, že týmito riadkami Vám pomôžem nájsť to pravé, čo Vás osloví pre výber produktu, prípadne upozorní na chyby, ktoré sú umelo ukryté za vlastnosťami a vyzdvihované len tie naj. Nechcem sa zaoberať len výrobkami rôznych značiek z kategórie top, kde cena niekoľkonásobne presahuje reálne možnosti bežného človeka, ale venovať sa aj lacným produktom, ktoré spĺňajú kritériá nenáročnejšieho zákazníka, ale ich pomer výkon a cena, je presne to, čo človek hľadá.

Chcel by som Vás upozorniť, že nie som sponzorovaný, alebo inak dotovaný žiadnym dovozcom alebo výrobcom audio zariadení, ktoré budem testovať a preto, keď je výrobok zlý, tak je zlý. Ružové okuliare som si už dávno odložil a viem, že z čínskeho trhu sa k nám dostávajú aj úplné nepodarky, ktoré s reprodukovaním zvuku nemajú nič spoločné.

Viem, že dnešnej mládeži postačí, že z reproduktora mobilného telefónu počujú napodobeninu pesničky, ktorú spieva ich obľúbený spevák a už si ju pospevujú a tešia sa zo „zvuku", ktorý vychádza z mobilu. No čím je človek starší zvyšujú sa jeho nároky na život, ktorý ho obklopuje. Uvedomuje si, že ten zvuk z mobilného telefónu je len „škriekanie" a chcel by, aby spevák znel jasnejšie, basová gitara mala krásny objem a scéna sa rozlievala pred jeho očami.

Zvuk je len jedným z kritérií dobrého audio zariadenia. Druhou veľmi dôležitou súčasťou je jeho konštrukcia, jeho prevedenie, kvalita použitých súčiastok, ktoré v nemalej miere vplývajú na výsledný zvuk.

Veľa spomedzi Vás nemá ani pojem o tom, čo sa ukrýva v tej čiernej-zelenej-fialovej krabičke, ktorú má doma, resp. v obchode a podľa údajov v užívateľskom manuály je ťažko posúdiť, či sú pravdivé a vlastne - čo sú to za čísla? Spoliehame sa len na odborníkov v predajniach, ktorí sú platení práve od obratu predaja, a čím drahšiu vec predajú, tým vyššie sú odmeny. No výrobok za polovičnú cenu od nepreferovanej značky môže hrať rovnako, ba niekedy aj lepšie ako výrobok uprednostňovaný predajcom. A tu platí staré známe príslovie „Nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci." Len, kde na to zobrať? V dnešnej dobe ekonomických kríz každý šetrí kde sa dá, a pritom sa snaží o dosiahnutie a obsiahnutie svojich túžob, i keď v nižších formách a lacnejších výrobkoch dostupných jeho peňaženke. Je nezmyslom sa zadlžovať úvermi, splátkami len pre naplnenie momentálnej túžby a pritom kvalita sa nie vždy rovná cena.

Vždy je dobré mať na zreteli kompromis medzi výkonom a cenou. Rád by som Vám formou tohto blogu ukázal práve misky váh, kde na jednej strane je cena a na druhej kvalita výrobku, kde nie vždy najdrahšia vec musí byť najlepšia. Samozrejme uvediem Vás aj do tajov niektorých výrazov uvádzaných v návodoch na použitie, tak aby aj laik vedel o čom píšem. Pomôžem Vám pochopiť fyzikálne zákony, používané v živote. Veď nikto múdry z neba nespadol...

Call to action

Chceli by ste recenziu niečoho špeciálneho? Neváhajte mi napísať , pokúsim sa daný výrobok zapožičať od dovozcu a otestovať ho pre Vás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?